Estetinis plombavimas

Kada rekomenduojamas estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas rekomenduojamas žmonėms, kurių dantys yra pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nudilę, netaisyklingai išdygę, susigrūdę, turintys tarpus ar patyrę traumą, kurios metu nuskilo ar įskilo. Estetinio plombavimo metu padailinama dantų forma, pakeičiami seni, spalva išsiskiriantys iš natūralių danties audinių užpildai į nepastebimas restauracijas.

Estetiškai atstatant krūminius dantis, atkuriami kramtojomo paviršiaus gumburėliai, kurie svarbūs kramtymo efektyvumui, sukandimo aukščiui, dantų pasislinkimui ir išilgėjimui, apsaugai nuo nudilimo ir sąnario tausojimui.

Koks paruošimas reikalingas prieš atliekant estetinį plombavimą?

Prieš estetinį plombavimą būtina atlikti profesionalią burnos higieną - pašalinti minkštąjį ir kietajį dantų apnašą (akmenis). Akmenis nuvalome ultragarsiniu skaliariu, minkštasis apnašas ir pigmentai - "Air Flow" sistema ir šepetėliais su specialia pasta.

Jei paciento netenkina jo dantų spalva, dantų balinimą rekomenduojama atlikti prieš estetinį plombavimą, nes užpildo spalvos balinamosios medžiagos nekeičia.

Kaip parenkama atstatomų dantų būsima forma ir išvaizda?

Prieš atstatant dantis, įvertinama žmogaus veido forma, dantų spalva ir forma, dantų išsidėstymas. Atkreipiamas dėmesys į paciento amžių lytį pageidavimus.

Esant didelei restauracijos apimčiai, rekomenduojama pasigaminti paciento žandikaulių ir dantų modelius, kurių pagalba galima tiksliai sumodeliuoti būsimą dantų formą ir anksto aptarti su pacientu.

Kaip atliekamas estetinis dantų atstatymas?

Prieš procedūrą atliekamas nuskausminimas.

Kokybei užtikrinti plombavimo metu naudojama drėgmei nelaidi guma (koferdama), tokiu būdu dantys apsaugomi nuo seilių, mikro organizmų, kvėpuojant susidarančių garų, o į burnos ertmę nepatenka plombinės medžiagos.

Seni pralaidūs užpildai ir karieso pažeisti audiniai yra pašalinami, tačiau dantys nešlifuojami, todėl išsaugomas jų gyvybingumas. Atliekant plombavimą prarasti audiniai atkuriami sluoksnis po sluoksnio, kad savo forma, spalva, skaidrumu ir paviršiaus struktūra prilygtų natūraliam danties vaizdui.

Darbui naudojamos naujausios kartos aukščiausios kokybės plombinės medžiagos, kurios savo savybėmis artimos natūraliems danties audiniams: tvirtos, atsparios kramtymo jėgoms, dantų nudilimui, tvirtai sukimba su dantimi, todėl prilygsta natūralaus danties audinio savybėms, mažina karieso atsiradimo galimybę. Platus atspalvių spektras ir galimybė poliruoti iki natūralaus emalio blizgesio leidžia pacientui sukurti nuostabią šypseną.

Kokia procedūros trukmė?

Ji priklauso nuo atkuriamų ar koreguojamų dantų skaičiaus ir darbo sudėtingumo. Dažniausiai gydymo planas ir vizitų skaičius suderinami per pirminės konsultacijos metu įvertinus dantų būklę.

Atlikus darbą po 2 savaičių pacientui paskiriamas vizitas rezultatų aptarimui ir smulkioms korekcijoms.

Kokia savijauta dažniausiai būna po procedūros?

Po plombavimo keletą dienų gali būti dantenų paraudimas, kraujavimas ar dantų jautrumas. Kai kada pacientai jaučiasi neįprastai, gali kilti sunkumų tariant kai kuriuos garsus (dažniausiai kai uždaromas tarpas tarp centrinių kandžių - diastema, tiesinama dantų padėtis).

Plombuojant dantis, jie apsaugomi specialia guma (koferdama). Darbo metu dantys nėra drėkinami seilių, todėl jie išdžiūsta, tampa baltesni. Tuoj pat po plombavimo yra matoma linija tarp šviesesnio danties ir šiek tiek gelsvesnio užpildo. Tačiau per keletą dienų dantys vėl prisisotina vandens ir spalva atsistato. Taigi, visi šie nepatogumai yra laikini.

Kiek laiko tarnauja "nauji dantys"?

Nėra tokio dantų atstatymo būdo, kuris tarnautų visą gyvenimą. Estetinis plombavimas ne išimtis. Jei pacientas teisingai prižiuri dantis - estetinis plombavimas gali tarnauti 8-10 metų. Kas pusę metų reiklinga tokių dantų priežiūra - profesionali burnos higiena ir dantų poliravimas. Tarnavimo laiką prailgina gera individuali burnos higiena.

Kokia yra estetiškai plombuotų dantų priežiūra?

Pora dienų po plombavimo negalima vartoti dažančių maisto produktų (randono vyno, burokėlių, morkų, mėlynių...). Estetiškai plombuotų dantų priežiūra nesiskiria nuo įprastų dantų priežiūros - dantys turi būti valomi dantų šepetėliu su pasta, tarpdančiai higieniniu siūlu. Dantų šepetėlį reikėtų pasirinkti minkštą, o pastą - be stiprių abrazyvinių medžiagų (didelių granulių), nes taip valant daug greičiau susibraižo nupoliruotas danties paviršius ir dantis netenka blizgesio. Kas pusę metų rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną ir estetiškai plombuotų dantų poliravimą (paviršius vėl tampa blizgus).

Kiek kainuoja estetinis plombavimas?

Estitinio plombavimo kaina labai priklauso nuo konkretaus atvejo, todėl tikslią kainą mes įvardiname pirminės konsultacijos metu, kuri yra nemokama. Preliminari kaina nuo 200Lt iki 400Lt už vieno danties plombavimą. Pas mus nėra paslėptų mokesčių: nuskausminimas, koferdamo guma, rentgeno nuotraukos, dantų nuvalymas prieš ir poliravimas praėjus savaitei po procedūros yra nemokami.

dantys pries ir po Estetinio plombavimo

Estetiniam plombavimui 15% nuolaida! Galioja iki 2024-07-01.
Pirminė apžiūra ir konsultacija NEMOKAMA, tad maloniai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų odontologais!