Dantų protezavimas

Koks yra dantų protezavimo tikslas?

Dantų protezavimo tikslas – atkurti prarastą estetinę išvaizdą, pagerinti kramtymo funkciją ir atstatyti dėl dantų netekimo sutrikusią kalbą.

Kokybiški, tinkamai parinkti dantų protezai nesiskiria nuo nuosavų dantų.

Kokios galimos dantų protezų konstrukcijos?

Dantų protezų konstrukcijos yra labai įvairios:

  • Neišimamos (įklotai/užklotai, vainikėliai, tiltai).
  • protezavimas neisimamos

  • Išimamos (lanko atraminiai protezai ar plokštelės).
  • protezavimas isimamos

Kokios medžiagos naudojamos dantų protezų gamybai?

  • Geltonos spalvos – susiję su bakteriniu apnašu, būdingi įvairiame amžiuje. Atsiranda, kai apnašas nusidažo maisto pigmentais.
  • Metalo keramikos protezai – tai restauracijos, turinčios metalinį karkasą (suteikia vainikėliui tvirtumo) padengtą keramika – porcelianu (dantų spalvos medžiaga, parenkama kiekvienam pacientui individualiai pagal keramikos spalvų paletę). Šio vainikėlio viduje yra metalinė šerdis, o aplink ją porcelianas – todėl metalas atspindi šviesą ir dėl šios priežasties dantis atrodo nenatūraliai. Taip pat aplink metalo keramikos vainikėlį palei dantenų konturą matoma plonytė juoda metalo linija. Kadangi šie dantų protezai yra tvirtesni, bet estetiškai mažiau patrauklūs, dažniausiai jie rekomenduojami galinių dantų srityje.
  • Bemetalės keramikos protezai – tai restauracijos, kurias sudaro tik porcelianas. Jos pasižymi gera estetika, tačiau tvirtumu nusileidžia metalo keramikos restauracijoms. Dažniausiai jais siūloma protezuoti pavienius priekinius dantis.
  • Cirkonio oksido keraminiai protezai – tai restauracijos, turinčios cirkonio oksido tvirtą baltą karkasą. Jos tvirtumu lenkia bemetalės keramikos restauracijas, bet tuo pačiu užtikrina gerą estetiką. Naudojama tiek priekiniams, tiek galiniams dantims atstatyti.

Protezavimas "tiltu"

Protezavimas tiltu

Kada reikalingi dantų implantai?

Balinimo efektas priklauso nuo emalio storio, įgimto jo atspalvio, amžiaus, mitybos, žalingų įpročių, higienos.

Kai trūksta daugelio dantų, kai netenkama galinių, kai silpni atraminiai dantys ar nesilaiko išimama dantų protezų konstrukcija. Dantų implantai suteikia galimybę trūkstamą dantį atstatyti vainikėliu išsaugant sveikus gretimus nuosavus dantis jų nešlifuojant.

Kokį protezavimo būdą pasirinkti?

Kiekvieno paciento situacija yra individuali, todėl ir protezų konstrukcija kiekvienam yra skirtinga. Tad tikslingiausia atvykti konsultacijai į kliniką. Gydymo pradžia – tai gydymo planas, kai nusprendžiama, kurį protezavimo būdą pasirinkti, aptariama gydymo trukmė bei kaina.

Pirminė apžiūra ir konsultacija NEMOKAMA, tad maloniai kviečiame pasikonsultuoti su mūsų odontologais!